Tajlandia Wyjazd Indywidualny

0
5174

Królestwo Tajlandii stanowi przykład jednego z najprzyjaźniejszych turystycznie państw azjatyckich. Można tu wypocząć, odnaleźć inspirację, spędzić wspaniały czas w zupełnie odmiennym od europejskiego klimacie. Co więcej, do zorganizowania wyjazdu naprawdę nie potrzeba biura podróży.

Łatwość przemieszczania

Z Polski do Bangkoku bez problemu dostaniesz się samolotem. Bilety, szczególnie te kupione w promocji lub z dużym wyprzedzeniem, mogą być znacznie tańsze niż w przypadku państw oceanicznych albo południowej półkuli Ziemi. Przeglądając polskie wyszukiwarki połączeń, natrafisz na oferty biletów lotniczych do Bangkoku, Phuket, Koh Samui, Chiang Mai czy Krabi. Tajlandia ze swoją infrastrukturą jest bardzo dobrze rozwiniętym komunikacyjnie i otwartym na turystów z całego świata krajem.

Po przybyciu na miejsce infrastruktura okazuje się równie przyjazna do samodzielnego zwiedzania. Poszczególne prowincje, miasta i popularne kurorty są połączone gęstą siecią dobrych dróg. Wygodnie i stosunkowo tanio zwiedzisz kraj samochodem, autobusem, autostopem, pociągiem. Na większość wysp kursują promy i łodzie, a nawet samoloty. Poruszanie się po Bangkoku również nie nastręcza większych problemów, jeśli weźmiemy pod uwagę nowoczesność kolei naziemnej BTS, Merta MRT, dostępność taksówek i przystępne ceny miejskiej komunikacji.

Masz gdzie spać

W dobie Internetu naprawdę nie potrzebujesz pomocy biura podróży, aby znaleźć zakwaterowanie nawet na drugim końcu świata. Tajlandia jest krajem wysoko rozwiniętym turystycznie, dlatego wchodząc na strony wyszukiwarek hotelów, znajdziesz mnogość ofert dopasowanych do Twojego portfela i oczekiwań.

W Tajlandii, w zależności od charakteru wyjazdu i planu zwiedzania, możesz spać w hotelach, apartamentach, hostelach, bungalowach czy domkach ukrytych w sercu dżungli. Dla miłośników autostopowych, niezależnych podróży szeroką perspektywę otwierają coachsurfing oraz guesthousing. Za darmo lub za równowartość 20-30 złotych jesteś w stanie spędzić noc w naprawdę przyzwoitych warunkach, przy okazji poznając miejscową społeczność.

Wycieczki po polsku

Choć Tajlandia leży w zupełnie innym kręgu kulturowym, jej zwiedzanie może być jedynie przyjemnością. Dziś nawet polskojęzyczny przewodnik w Bangkoku nie budzi zdziwienia. Moje usługi są o tyle interesujące, że w pełni elastycznie dopasowujemy się do oczekiwań turystów przybywających z kraju nad Wisłą. Możemy spędzić dzień, krążąc po Bangkoku albo wybrać się w podróż do innej prowizji. Wszystko zależy od Ciebie i Twojego planu.

Jest co zwiedzać

Indywidualny wyjazd do Tajlandii pozwala zwiedzić miejsca, których nie znajdziesz w pierwszym lepszym przewodniku. Kraj zachwyca swoją przyrodą i kulturą od górzystej północy, przez biedniejszy wschód i wyspiarskie kurorty Zatoki Tajlandzkiej, po rajskie krajobrazy na południowych krańcach.

Oprócz wypoczynku w wysokich temperaturach i w ciepłej wodzie, możesz zaplanować górskie spacery, zwiedzanie prawdziwej dżungli i parków narodowych, oglądanie orientalnych zwierząt, degustację kuchni tajskiej i oczywiście podziwianie kilkusetletnich świątyń buddyjskich rozsianych po całym kraju. W Tajlandii można się zakochać! Dlatego warto zwiedzać ją indywidualnie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.