Airport Link Bangkok Pociąg na Lotnisko Suvarnabhumi

0
13379
Szybki pociąg na lotnisko Suvarnabhumi w Bangkoku.
Szybki pociąg na lotnisko Suvarnabhumi w Bangkoku.

Szybki pociąg na międzynarodowe lotnisko Suvarnabhumi w Bangkoku otwarto w 2010 roku. Kolejka nazywana jest Airport Link, liczy niecałe 30 km, operuje od 6 rano do północy.

System popularnego środka publicznego transportu w Bangkoku posiada 2 linie: City Line oraz Express Line, pośpieszna linia jaki i specjalnie wybudowana dla nie stacja Makkasan, na której planowano nadawanie bagaży jednak nie sprawdziła się.

Linia Airport Link Bangkok.
Linia Airport Link Bangkok.

Airport Link podłączony jest do metra w Bangkoku na stacji Makkasan – MRT Petchaburi, oraz do kolejki naziemnej BTS na końcowej stacji Phaya Thai – BTS Phaya Thai.
Stacja na lotnisku Suvarnabhumi znajduje się na samym dole, dostępna jest zarówno windą, jaki i eskalatorami. Zalecam jednak kierować się do windy po odebraniu bagażów, zjeżdżanie w dół schodami ruchomymi jest długie i wymaga krążenia, obchodzenia schodów na kolejnych piętrach.

Kontor SuperRich na lotnisku Suvarnabhumi
Kontor SuperRich na lotnisku Suvarnabhumi obok Airport Link.

Osoby zainteresowane wymianą waluty znajdą zaraz obok kas Airport Link kantory, w których jest normalny kurs, polecam SuperRich – mają najlepszej kursy.

Linie Airport Link w Bangkoku

City Line

Lina liczy 8 stacji – Suvarnabhumi Airport, Lat Krabang, Ban Thup Chang, Hua Mak, Ramkhamhaeng, Makkasan, Ratchaprarop and Phaya Thai, przejazd na całej długości trwa 27 minut, pociągi odjeżdżają co 15-18 minut. Bilet z lotniska do końcowej stacji łączącej z BTS Phaya Thai kosztuje 45 THB.

Rozkład:

Rozkład Airport Link - Suvarnabhumi - Phaya Thai
Rozkład Airport Link – Suvarnabhumi – Phaya Thai
Rozkład Airport Link Phaya Thai - Suvarnabhumi.
Rozkład Airport Link Phaya Thai – Suvarnabhumi.

Express Line

Linia, która totalnie nie sprawdziła się, po pierwsze ze względu na cenę 150 THB w jedną stronę, po drugie czasem przejazdu nie wiele krótszym niż City Line, po trzecie połączenie tylko na trasie Makkasan – lotnisko Suvarnabumi. Sama stacja Makkasan została zbudowana z rozmachem, przypomina terminal małego lokalnego lotniska, planowano na niej serwis Check – In i nadawanie bagaży. Dziś stacja ta świeci pustkami, oraz wydostanie się z niej do podpiętej MRT Petchaburi zajmuje trochę czasu.

Bilety na pociąg z lotniska w Bangkoku

Podobnie jak w BTS Skytrain, bilety są w postaci okrągłych tokenów, które można nabyć w maszynach akceptujących monety oraz banknoty, lub przy kasach.

Osoby często podróżujące mogą nabyć kartę na dołowanie z maksymalnym balansem 1000 THB.

Przedostanie się na stacje odbywa się w podobny sposób, jak MRT czy BTS , należy przyłożyć token do czujnika aby aktywować bramkę.

Airport Link do bardzo doby sposób na dostanie się do centrum miasta, kolejka jedzie niecałe pół godziny do ostatniej stacji, podpięta pod MRT oraz BTS, umożliwia dotarcie do innych rejonów Bangkoku. Pociąg też jest używany jaki normalny środek transportu przez mieszkaniowców, w godzinach szczytu moze być bardzo tłoczno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.