Lumphini Park Bangkok

0
12260
Widok na Lumphini Park w Bangkoku
Lumphini Park w centrum Bangkoku

Centrum stolicy Tajlandii odznacza się dużym natężeniem ruchu, nowoczesnymi centrami handlowymi i drapaczami chmur, ale w okolicy znajduje się Lumphini Park, pierwszy publiczny park w Bangkoku, gdzie możemy odpocząć od zgiełku miasta. Nazwa Lumphini wywodzi od miejsca urodzenia Buddy.

Lumphini Park znajduje się w cmentrum Bangkoku

Jego historia sięga 1925 roku, gdy to król Rama VI dotował ziemię oraz zarządził budowę parku. Na początku został założony dla celów centrum wystawowego i lokalnego rzemiosła. Mimo, że ta oryginalna wizja nigdy nie został spełniona, Lumphini Park w ciągu lat wydewelopowany został na centrum aktywnego spędzania wolnego czasu, gdzie można pobiegać, spacerować, trenować różne sporty. Znajdują się tam boisko do koszykówki, siłownia, basen publiczny.

Lumpini Park tańce
Około godziny 17.30 codziennie zbiera się w Lumphini Park tłum aby wspólnie ćwiczyć

Pod wieczór każdego dnia zbiera się grupa aerobiku wspólnie ćwicząca za darmo w rytm muzyki wraz instruktorami. Każdy może dołączyć. Panuje tam wspaniała atmosfera, a tłum ćwiczących dodaje pozytywnej energii.

W centrum parku znajduje się jeziorko, gdzie można wynająć rowery wodne w kształcie łabędzia.

Lumphini Park jezioro
Tajowie bardzo lubią spędzać wolny czas w parku

Po parku biegają wiewiórki i dość często można spotkać leniwie spacerujące warany w okolicach jeziora, czasem też wychodzą na chodnik.

W Lumphini Park można spotkać warany
W Lumphini Park można spotkać warany

Informacje praktyczne:

Park czynny codziennie od 4.30-21.00, jest doskonałym miejscem, aby spędzić kilka przyjemnych relaksujących chwil. Należy pamiętać, palenie papierosów i picie alkoholu nie są dozwolone. Najbliższa stacja metra MRT Silom oraz BTS Skytrain Dala Deang.

Mapa:

Wstęp: darmowy do parku. Siłownia, pływalnia i inne obiekty są dodatkowo płatne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.