Ping Pong Show Scam

2
58609
Menu Ping Pong show
Menu Ping Pong Show pokazywane przez naganiaczy

Spacerując do Patpongu, dzielnicy czerwonych latarni w Bangkoku nie ma możliwość nie być zaczepionym przez naganiaczy, pochodzą oni najczęściej do turystów z karteczką – listą opcji Ping Pong Show. Jest to dość dobrze znany i od lat uprawiany proceder. Kryje się za tym duży biznes, a za czym tez oszustwa poprzez wyłudzanie pieniędzy od naiwnych turystów. Naganiacze łapią też ludzi na Khao San Road, Soi Cowboy, Nana Plaza oraz na uliczkach Sukhumvit. Tutaj trzeba wytężyć swoją uwagę, gdyż bardzo łatwo można paść ofiarą wyłudzaczy. Miejscówek jest pełno z tym typem pokazów szczególnie na głównym Patpongu, ale w większości nastawione są one na oszukiwanie klientów, jest parę innych bezpiecznych, ale trzeba wiedzieć gdzie iść – te miejsca nie są w centrum Patpongu.

Czym jest Ping Pong Show

Ping Pong Show, jest to pokaz składający się z około 8-10 różnych krótkich, przedstawień ‘trików’, wykonywanych w kółko kolejno przez inne kobiety. Po skończeniu jednego, następuje krótka przerwa i na scenę wchodzi kolejna wykonując swoją sztuczkę. Cały pokaz trwa około godziny. Nazwa wywodzi się od sztandarowej sztuczki kobiety strzelającej piłeczkami ping-pongowymi przy użyciu narządów płciowych. Są też inne sztuczki takie jak, pisanie imienia klienta, strzelanie strzałkami do baloników, zdmuchiwanie świeczek na torcie, palenie papierosów, otwieranie butelek, wyciąganie kilkumetrowej liny z przywiązanymi żyletkami itp. Jednym z punktów programu można być też ‘artystyczny’ pokaz seksu na żywo pary heteroseksualnej, bądź dwóch lesbijek.

Bary 'A gogo’ znajdujące się na parterze wzdłuż dwóch ulic Patpong są wolne od show, można tam siedzieć i oglądać, zagadywać tańczące coyotee tak długo na ile ma się zamówionego drinka, który kosztuje około 120-200 THB, należy pamiętać, że wszelkie propozycje wejścia do innego baru na piętrze może być zdradliwe.

Ping Pong Show menu
Naganiacze często posługują się takimi materiałami promując Ping Pong Show

Proceder

1. Zostaje się zaczepionym przez naganiacza słowami ‘Ping Pong Show’, pokaże kartkę z ‘programem’ i będzie przekonywać, iż należy kupić tylko piwo za 100-200 THB.
2. Zaoferuje ‘it’s free to watch for 5 minutes’ – można zajrzeć na chwilę i wyjść za darmo.
3. Prowadzi do baru na piętrze.
4. Gdy już jest się na górze, zamawia się piwo i ogląda wyczyny na scenie kobiet niezbyt urodziwych. Tutaj jest parę opcji wydarzeń, które mogą nastąpić:

a) podchodzą dziewczyny i zaczynają rozmowę, będę piły drinki, za które otrzymuje wysoki rachunek
b) będzie obowiązkowo wymagany dla każdej kobiet napiwek za skończoną kolejkę show
c) nie dostaje się rachunku za zamówione drinki do samego końca

5. Przychodzi wysoki rachunek 3000+ THB, okazuje się ze piwo kosztuje 200-300 THB, jak i drinki dziewczyn pijących, zagadujących klienta itp.
6. Wybucha kłótnia, przychodzą rośli ochroniarze, klient jest zastraszany, zdarzają się groźby i pobicia, a z klubu na piętrze nie innej drogi wyjścia.
7. Wystraszony klient płaci i zostaje puszczony wolno.

Jak uniknąć oszustwa?

Nie wierzcie żadnemu naganiaczowi czy też kierowcy, oni nastawieni są na komisje, więc będą was przekonywać, że tylko za jednego drinka itp. a tak naprawdę dostaną swoją komisję i pojadą dalej. Najlepiej popytać znajomych gdzie byli i gdzie się udać, albo napisz do nas, jeśli jesteś zdeterminowany aby zobaczyć ten show.

Nie należy chodzić samemu, zawsze planuj takie wyjścia w grupie.

Co robić, aby uniknąć nieprzyjemności?

1. Przed wejściem upewnij się, że płacisz albo za wstęp, w który jest wliczony drink oraz pokaz, albo za sam show.
2. Nie dyskutuj z zaczepiającymi w środku dziewczynami.
3. Za każdy drink proś od razu rachunek, sprawdzaj ceny i od razu płać, proś o pieczątkę ‘PAID’ na nim i trzymaj go przy sobie.

Jeśli już wpadniesz w sidła naciągaczy, twierdź że już tutaj byłeś i czemu teraz chcą cię oszukać, przecież ostatnim razem było ok, staraj się być opanowany, to profesjonaliści uprawiają ten proceder od lat i widzą, że zastraszanie jest najlepszym środkiem. W krytycznych sytuacjach możesz próbować dzwonić na Policję Turystyczną pod nr. 1155, jeśli wiesz dokładnie gdzie jesteś…

Gdzie iść na Ping Pong Show

Właściwy i bezpieczny lokal z pokazem Ping Pong znajduje się troszkę dalej od głównego bazaru. Wieczór można zacząć od przechadzki po głównym Patpongu, zajrzeniem do go-go barów. Tutaj na pewno naskoczą na was naganiacze, najlepiej jest ich po prostu ignorować, nie dyskutować gdyż każde kolejne wymienione zdanie spowoduje, iż będą za wami podążać i prawie na siłę próbować zaciągnąć do ich lokalu na piętrze.

W zawiązku z duża ilością waszych zapytań o bezpieczne miejsce i jak tam się dostać, przygotowałem manual w cenie 10 Euro z dokładnym info, lokalizacją i metodą jak tam wejść.

2 KOMENTARZE

  1. Cześć,

    czytałem Twój artykuł dot. Tajlandii i tego sławnego Ping Pong Show. Wybieram się w to miejsce. Napisz mi proszę to czego nie mogłeś w tym artykule dot. tego bezpiecznego miejsca z ping pong show.

    Dzięki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.