Soi Cowboy Bangkok

0
13263
Ulica Soi Cowboy Bangkok
Ulica Soi Cowboy

Soi Cowboy to słynna mała alejka składająca się przeważnie z barów 'A gogo’, podobnie jak Nana Plaza i Patong, to główna dzielnica czerwonych latarni w Bangkoku, położona w samym centrum na Asoke pomiędzy Sukumvit Soi 21 a 23.

Soi Cowboy centrum rozrywki expatów

Nazwa pochodzi od amerykanina, który otworzył pierwszy bar w latach 70-tych, zwykł on nosić charakterystyczny kowbojski kapelusz. Panuje tutaj bardziej wyluzowana atmosfera, kręci się mniej naganiaczy, dlatego też można tutaj spotkać dużo miejscowych expatów mieszkających w Bangkoku, to dobry znak, gdzie doświadczeni miejscowi udają się wieczorem, tam muszą być dobre restauracje oraz bary. Ceny drinków w gogo wzrosły, ale nie ma się czym zbyt przejmować, nie jest jeszcze tak źle w porównaniu do zachodnich cen. Ponadto większość barów oferuje Happy Hours np. 2 piwa w cenie jednego o określonych godzinach.

Ulica Soi Cowboy
Dziewczyny naganiają klientów na zewnątrz przed barem na Soi Cowboy

Każdy bar jest charakterystycznie oświetlony i kolorowy, gra głośna muzyka oferując siedzenia przy stolikach ułożonych w piętrowe rzędy wokół sceny na środku, podświetlanej często UV, na której tańczą dziewczyny. Jeśli chcesz być blisko akcji, kolejny rząd siedzeń jest dostępny bezpośrednio przy scenie. Dziewczyny kołyszą się przy rurach w rytm muzyki przeglądając się w lustrach zawieszonych na ścianach, ubrane są w skąpe małe spódniczki albo szorty i biustonosze, a czasem nawet mniej. Wydaje się, że im później przyjdziesz, tym mniej będą ubrane. Bary zwykle zamykają około 2-3 rano.

Ulica Soi Cowboy
Soi Cowboy mimo to iż jest niedługi mieści pełno barów

System na Soi Cowboy jest prosty i raczej wolny od przekrętów, po prostu siada się w barze i zamawia piwo w granicach 120-200 THB. Dziewczyny mogą się przysiąść i zapytać o postawienie im drinka, na czym zarabiają, otrzymując za nie komisję, ale nie robią tego w nachalny sposób. Jeśli chcesz cieszyć się towarzystwem takiej dziewczyny, to odpowiednim gestem będzie kupienie jej jednego albo dwóch drinków. Jeśli zdecydujesz się usiąść obok sceny możesz być proszony o napiwki dla tancerek, nie jest to obowiązkowe, a wszystko odbywa się w kulturalny sposób.

Układ barów na Soi Cowboy
Układ barów na Soi Cowboy

Najpopularniejsze bary ‘A gogo’ to Baccara, Suezie Wong, Lighthouse, Shark, Doll House, i futurystyczny Tilac bar, w którym kręcono sceny z filmu ‘Hangover 2’. W tych barach mają najwięcej tancerek, które zwiększa prawdopodobieństwo spotkania ładniejszych dziewczyn.

Niektóre bary są wyjątkowe, takie jak Baccara, gdzie siedząc na dole można oglądać dziewczęta tańczące na piętrze poprzez szklaną podłogę. Czasem w bikini a czasem półnagie, co jest technicznie nielegalne, tak jest prostytucja w Tajlandii. Jednym z rodzajów fetyszu jest ubiór w mundurki szkolne lub skąpe uniformy sexy pielęgniarek.

'A gogo' bat Soi Cowboy
Jeden z typowych barów 'a gogo’ na Soi Cowboy

Mówiąc o innych barach można znaleźć tam dwa specjalistyczne, do sprawdzenia dla bardziej śmiałych. W Afterskool klienci mogą napić się piwa, podczas gdy dama zaspokaja jego potrzeby ustnie pod stolikiem. Tutaj drink jak najbardziej wskazany dla rozluźnienia, gdyż w barze nie ma zbytnio prywatności. Podobnie jest w Toy Bar gdzie podobnie załatwiane są te sprawy ręcznie przez wyszkolone dziewczyny.

Spacerując po Soi Cowboy naganiacze mogą próbować namawiać na Ping Pong Show, dość znany przekręt, na który należy uważać.  Istnieje jeden klub o położony zupełnie w innym miejscu gdzie można bezpiecznie i bez oszustw obejrzeć show, dokładne info na maila.

Ceny:

Piwo: 120- 240 THB

Bar Fine: 500-2000 THB (opłata z wyjście dziewczyny z baru, tzw. zwolnienie jej z pracy i udanie się w wiadomych celach do hotelu na górze albo do klienta)

Short Time: 1800- 2500 THB (cena do negocjacji za krótki czas z klientem)

Long Time: 4000 – 7000 THB (do negocjacji z dziewczyna za pójście do hotelu i spędzenie nocy z klientem)

Informacje praktyczne:

Godziny otwarcia: 18:00 – 2-3:00

Adres: Sukhumvit Soi 21

Mapa:

Jak dojechać na Soi Cowboy

Soi Cowboy położony jest w samym centrum, zaraz koło ogromnego centrum handlowego Terminal 21.

Najłatwiej tu dojechać BTS Skytrain – stacja Asoke, oraz Metrem MRT stacja Sukhumvit, wyście nr. 2 jest dosłownie parę metrów od Soi Cowboy.

Łapanie taxi w godzinach nocnych jest dość uciążliwe, kierowcy przy Soi Cowboy nie chcą jechać z włączonym taksometrem, w związku z tym najlepiej przespacerować się na główną ulicą Sukhumvit w stronę stacji Asoke albo podejść pod jeden z licznych hoteli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.