Wyspa Koh Poda

0
5495
Wsypa Koh Poda, Krabi.
Wsypa Koh Poda, Krabi.

Wyspa Koh Poda nie bez powodu dzierży status jednej z najczęściej odwiedzanych wysp w całym archipelagu, z którego słynie prowincja Krabi. Zawdzięcza to przede wszystkim bliskości Ao Nang, stanowiącego bodaj najlepszą bazę wypadową na okoliczne plaże oraz urokliwe wysepki.

Ponieważ Koh Poda od Ao Nang dzieli zaledwie 6 kilometrów, niczym dziwnym nie jest fakt, że aż roi się tu od turystów, którzy wybierają wspomnianą wyspę na pierwszy punkt docelowy swojej wyprawy po okolicy.

Wsypa Koh Poda, Krabi.
Wsypa Koh Poda, Krabi.

Wypad na Koh Poda

Dopłynięcie na Koh Poda długorufową łodzią zajmuje mniej niż pół godziny. Jeśli jednak jest zbyt mała liczba chętnych do zwiedzania, musisz liczyć się z tym, że trzeba będzie poczekać, aż zbierze się większa grupka turystów, gotowych zapłacić żądaną cenę za usługę. Samotna podróż nie wchodzi bowiem w grę, a to ze względu na jej nieopłacalność.

Często poleca się również wyprawę na wyspę w ramach wycieczki po okolicznych 3 lub 4 wyspach speed boatem. Wyspę możesz zwiedzać cały rok, uważaj jednak na monsuny.

Wsypa Koh Poda, Krabi.
Wsypa Koh Poda, Krabi.

Atrakcje na Koh Poda

Wyspa Koh Poda stanowi integralną część archipelagu składającego się z czterech wysp, czyli (poza nią) znajdują się tutaj jeszcze Koh Tup, Koh Mor, Koh Kai. Koh Poda odróżnia się od nich wielkością, mianowicie jest największa, chociaż tak naprawdę jej powierzchnia nie przekracza 1 km kwadratowego. Za główną atrakcję wyspy uznaje się piękną piaszczystą plażę z miękkim, cudownie ciepłym podłożem.

Wyspy Krabi: Po środku Koh Tup oraz Koh Mor połączone wąskim pasem odbijającym do Chicken Island, w oddali wyspa Koh Poda.
Wyspy Krabi: Po środku Koh Tup oraz Koh Mor połączone wąskim pasem odbijającym do Chicken Island, w oddali wyspa Koh Poda, a z nią Ao Nang.

Nieopodal rosną egzotyczne sosny oraz palmy. W odległości około 20 metrów od brzegu morza widoczna jest rafa koralowa, gdzie zobaczysz ryby oraz inne egzotyczne zwierzęta, których do tej pory prawdopodobnie nie było Ci dane oglądać na własne oczy.

Zresztą jeśli chodzi o świat fauny i flory, wyspa oraz jej bezpośrednie okolice wręcz tętnią życiem, zapewniając niezapomniane wrażenia przede wszystkim wzrokowe, ale też słuchowe. Poza opalaniem się i oglądaniem z plaży tutejszych żyjątek możesz spędzić aktywnie czas poprzez nurkowanie i snorkeling.

W ten sposób połączysz przyjemne z pożytecznym – nie tylko nacieszysz oczy cudownymi, zapierającymi dech w piersi widokami, ale też oddasz się aktywności fizycznej, która obecnie jest bardzo pożądana, zwłaszcza jeśli chodzi o leniwych plażowiczów.

Idealny pas białego piasku na wyspie Koh Poda, Krabi.
Idealny pas białego piasku na wyspie Koh Poda, Krabi.

Trzeba mieć świadomość, że Koh Poda jako terytorium przynależy do Parku Narodowego do którego wstęp jest płatny. Przy wykupywaniu biletu na wycieczkę upewnij się czy w cenie jest wliczona opłata. Najlepszy do odwiedzin wyspy jest czas pomiędzy 10.00 rano a 15.00 po południu, wtedy można bez obaw cieszyć się tym, co oferuje wyspa.

Widok z wyspy Koh Poda na Ao Nang w Krabi.
Widok z wyspy Koh Poda na Ao Nang w Krabi.

Jeśli chcesz, możesz tutaj spędzić noc, przy czym masz dwie możliwości – albo obóz w parku, albo niewielki kameralny hotelik Poda Island Resort. Na Koh Poda zaspokoisz również głód bezpośrednio na plaży kupując posiłek od lokalnych z łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.