Wyspa Koh Pak Bia, Krabi

0
3132
Wsypa Koh Pak Bia, Krabi.
Wsypa Koh Pak Bia, Krabi.

Interesującym miejscem na Morzu Andamańskim w prowincji Krabi, które za cel często obierają turyści z całego świata jest wyspa Koh Pak Bia. Zobaczmy, jakie atrakcje czekają w tak wspaniałych okolicznościach przyrody.

Wyspa Koh Pak Bia

Ponieważ Koh Pak Bia należy do archipelagu Koh Hong, najczęściej przybywa się tu z wybrzeża Krabi. Na tę małą wyspę można przypłynąć chociażby łódką długorufową lub speed boatem z Ao Nang lub Nopparat Thara. To idealne miejsce na krótki, szybki wypadek w celu poznania kolejnych obszarów Tajlandii, a przy okazji odpoczynku w tropikalnych warunkach. Znakomitym pomysłem na spędzenie dnia na Phak Bia jest snorkeling wzdłuż malowniczego wybrzeża. Pod turkusową wodą widać chociażby wspaniałe, rzadkie ryby.

Same plaże odzwierciedlają krajobrazy znane z widokówek i folderów reklamujących Tajlandię. Jest dokładnie tak jak na popularnych zdjęciach: jasny, delikatny piasek, przepiękna woda, intensywnie zielona roślinność dżungli oraz skały wystające z wody. Będąc w tak wspaniałym miejscu, nie sposób oderwać wzrok od lokalnego krajobrazu.

Koh Pak Bia, Krabi.
Koh Pak Bia, Krabi.

Przyjemny wypad na Koh Pak Bia

Koh Pak Bia to wciąż jedna z wysp, które zachowują swój pierwotny, naturalny charakter, niezmącony do przesady inwazją turystów z całego świata. Niemniej jednak możesz liczyć na podstawy, takie jak punkty ze świeżymi napojami oraz przekąskami niezastąpionymi w przerwie od pływania, opalania czy spacerowania po dżungli. Warunki klimatyczne tworzą idealną aurę do błogiego odpoczynku, szczególnie w miesiącach późnojesiennych, zimowych i wczesnowiosennych.

Z pewnością Koh Pak Bia nie należy do miejsc szczególnie tętniących życiem czy wypełnionych spektakularnymi atrakcjami. To raczej wyspa, na którą przybywa się na chwilę, na kilka godzin, żeby zobaczyć na własne oczy widoki znane dotąd jedynie z widokówek. Powszechne są opinie, że to jedna z najbardziej reprezentacyjnych okolic Tajlandii.

Faktycznie, kąpiel i nurkowanie w turkusowej i ciepłej wodzie to czysta przyjemność. Niewielkie zatoczki skryte za niezwykle uformowanymi formacjami skalnymi to idealne miejsce dla każdego – zakochanych par, podróżujących rodzin czy ciekawych świata podróżników.

Wsypa Koh Pak Bia, Krabi.
Wsypa Koh Pak Bia, Krabi.

Korzystając z usług polskojęzycznego przewodnika w okolicach Krabi, dowiesz się więcej na temat możliwości odwiedzin na Koh Pak Bia. Okoliczności przyrody stwarzają świetną okazję, żeby nieco odpocząć od turystycznego zgiełku charakterystycznego dla największych kurortów Tajlandii. Nieskrępowana komercjalizacją przyroda wyspy zachęca do aktywnego wykorzystania każdej minuty pobytu. Spacer, nurkowanie czy poszukiwanie idealnego kadru fotograficznego to pomysły na zapamiętanie tutejszych widoków na zawsze. Najłatwiej tutaj trafić zorganizowaną wycieczką z Ao Nang.

Poczuj się jak w raju, wsiadając na łódź i wysiadając na piaszczystej plaży Koh Pak Bia. Koszt jednodniowego wypadu nie jest wysoki, a na miejscu trudno o rozrzutność, ponieważ liczba potencjalnych wydatków jest mocno ograniczona. Tu łapie się oddech przed kolejnymi aktywnościami w Tajlandii!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.