Wyspa Koh Ngai, Krabi

0
5673
Wyspa Koh Ngai, Krabi.
Wyspa Koh Ngai, Krabi.

Przejrzysta, ciepła woda? Rozgrzane, czyste, piaszczyste plaże? Witamy w raju, to znaczy na wyspie Koh Ngai. Tu rządzą przyjemności i siły natury. Poznaj kolejny urokliwy zakątek w prowincji Krabi, którą warto odkrywać od każdej strony.

Wyspa Koh Ngai

Dużym atutem wyspy są rozciągające się dookoła rafy koralowe, które można samodzielnie odkrywać, nurkując lub uprawiając snorkeling, który jest jedną z najprzyjemniejszych aktywności, na jakie można sobie pozwolić praktycznie przez cały rok.

Wyspa Koh Ngai, Krabi.
Wyspa Koh Ngai, Krabi.

Uważa się, że wyspa Koh Ngai to wręcz najlepsza lokalizacja do podziwiania na własne oczy raf koralowych w Tajlandii. Pod wodą widać nie tylko kolorowe rośliny tworzące unikatowe połączenia, ale także ryby w fantazyjnych, niespotykanych w Europie kolorach.

Sama wyspa Koh Ngai (Koh Hai) jest włączona do obszaru Parku Narodowego Mu Koh Lanta, co gwarantuje niezapomniane widoki i bezpośrednie zderzenie z piękną, unikatową naturą. Na miejscu nie brakuje wysoko ocenianych hoteli i innych obiektów do wynajęcia.

Okoliczne wyspy są na tyle ciekawe, że wiele osób decyduje się na całodzienne rejsy motorówkami i innymi rodzajami łodzi, które pozwalają maksymalnie wykorzystać czas na zwiedzanie. Ponieważ stosunkowo niedaleko znajduje się Krabi i lotnisko, na Koh Ngai przybywa wielu turystów spragnionych kontaktu z azjatycką naturą i kulturą.

Wyspa Koh Ngai, Krabi.
Wyspa Koh Ngai, Krabi.

Wakacje na Koh Ngai

Przebywając na wyspie Koh Ngai, warto spróbować zrozumieć lokalną kulturę i tradycję, co można uczynić chociażby poprzez oglądanie ogromnego kamienia przypominającego rzeźbę bóstwa Guan Yin. Modlą się do niego głównie tutejsi rybacy, którzy liczą na wsparcie w niebezpiecznych sytuacjach na morzu. W bezpośrednich kontaktach mieszkańcy okazują się sympatycznymi, otwartymi ludźmi, więc nie masz powodów do obaw.

Plaża przy Malay Beach Resort, wsypa Koh Ngai, Krabi.
Plaża przy Malay Beach Resort, wsypa Koh Ngai, Krabi.

Chcesz odpocząć? Przypłyń na Koh Ngai. Tutejsze plaże są wręcz wymarzone do opalania, pływania i błogiego lenistwa w idealnych temperaturach przez większość sezonu. Górzysty teren sprzyja z kolei osobom bardziej aktywnym, które wolą spacerować. Trekking trasami biegnącymi po wzniesieniach i w lesie deszczowym to świetny pomysł na zaspokojenie sportowych i turystycznych potrzeb.

Bungalowy w Malay Beach Resort, wsypa Koh Ngai, Krabi.
Bungalowy w Malay Beach Resort, wsypa Koh Ngai, Krabi.

Wspomniana już baza noclegowa wyróżnia się różnorodnością. Obok nowoczesnych, świetnie wyposażonych obiektów znajdziesz miejsca, które są dość leciwe i nie oferują wygórowanego standardu, co jest rekompensowane ceną oraz niezapomnianymi wrażeniami. W końcu wielu turystów przybywających do Azji oczekuje maksymalnego zbliżenia z otoczeniem i prostych warunków do noclegu.

Sea Camp, wsypa Koh Ngai, Krabi.
Sea Camp, wsypa Koh Ngai, Krabi.

Wyspa Koh Ngai jest otwarta dla turystów przez cały rok, choć najlepiej spędza się tu wakacje między listopadem a kwietniem. W pozostałych miesiącach można liczyć na nieco gorsze warunki pogodowe i w związku z tym mniejszą liczbę turystów.

Thapwarin Resort na wyspie Koh Ngai, Krabi.
Thapwarin Resort na wyspie Koh Ngai, Krabi.

Warto zaplanować urlop polegający na zwiedzaniu różnych okolicznych wysp, które są równie urokliwe, jak Koh Mook czy Koh Lanta, oddalone o zaledwie kilkanaście kilometrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.