Tajlandia pogoda listopad

0
13260
Tajlandia pogoda listopad
Tajlandia pogoda listopad

W listopadzie kończy się pora deszczowa w większości Tajlandii. Temperatury są umiarkowane jak na miejscowe standardy, przyzwoita pogoda zwłaszcza w centralnym i północnym regionie, oraz najlepsze na plażowanie wybrzeże wschodnie. Sezon turystyczny rusza pełna parą, a za tym wiesze ceny i tłumy zwiedzających świątynie i inne zabytki. W listopadzie monsun wieje od południowo-wschodniej strony, więc wybór Koh Samui i okolicznych wsypek nie jest najlepszy.

Tajlandia podział regionalny
Tajlandia podział regionalny

Bangkok i centralna Tajlandia

Listopad jest miesiącem, kiedy temperatury zaczynają spadać, pogoda robi się w centralnej Tajlandii zdecydowanie przyjemniejsza, stąd sezon turystyczny. Pada rzadko do 1 lub 2 razy w tygodniu. To dobry okres na trekking w do wodospadów w Kanchanaburi.

Wschodnia Tajlandia

W listopadzie, pobliskie wyspy na wybrzeżu wschodnim odżywają po poprzednich ulewnych miesiącach, pogoda robi się zdecydowanie plażowa i o wiele lepsza niż na południu kraju. Jest trochę deszczu, ale nic się martwić, choć temperatura jest jeszcze na tyle gorąca, że będziesz potrzebował pływać, co najmniej kilka razy dziennie dla ochłonięcia. Listopad oznacza początek sezonu na Koh Chang, a pod koniec miesiąca może być bardziej tłoczno.

Północna Tajlandia

Listopad na północy gotuje śliczną pogodę w ciągu dnia i chłodne wieczory. Jeśli wybierasz się na trekking, nie zapomnij bluzy i śpiwora, robi się zimno w nocy, zwłaszcza wyżej w górach. Chiang Mai jest piękne o tej porze roku i to jeden z lepszych miesięcy na wizytę tutaj. Temperatura za dnia utrzymuje się w granicach 30°C, deszcz pada przelotnie zaledwie 1 do max 2 razy w tygodniu.

Północno-wschodnia Tajlandia (Isan)

Listopad w Isanie widzi bardzo mało deszczu i dużo słońca, bez upału i kurzu, które zobaczysz przed rozpoczęciem pory deszczowej. Jest to doskonały czas na zwiedzanie tego regionu.

Wybrzeże południowo-wschodnie

Szczyt monsunu nadchodzi właśnie w listopadzie na wybrzeżu południowo-wschodnim. To nie najlepszy okres na wizytę tutaj, może padać do 4-5 razy w tygodniu. Temperatury w granicach 25 °C

Wybrzeże południowo-zachodnie

Monsun w listopadzie zaczyna odwracać się ku stronie wschodniej. Pada o połowę mniej niż w poprzednim miesiącu, średnio co drugi dzień. Wilgotność nie jest już aż tak męcząca, można liczyć na dni słoneczne dobre na plażowanie przeplatające się z przelotnymi deszczami. Pogoda nieco lepsza niż na południowym-wschodzie.

Pogoda w Tajlandii miesiąc po miesiącu:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.