Tajlandia pogoda styczeń

0
7171
Tajlandia pogoda styczeń
Tajlandia pogoda styczeń

Styczeń to szczyt sezonu w Tajlandii, spowodowane to jest oczywiście wspaniała pogodą. Zarówno wybrzeża Zatoki Tajlandzkiej i Andamańskiej obfitują w wiele słonecznych dni z bardzo rzadkimi przelotnymi deszczami. Temperatura będzie oscylować wokół 20 – 30 °C.

Tajlandia podział regionalny
Tajlandia podział regionalny

Bangkok i centralna Tajlandia

To najlepszy okres na wizytę w stolicy i licznych zabytków/atrakcji w centralnej Tajlandii. Znośne temperatury nieprzekraczające 32°C z relatywnie niską wilgotnością są najbardziej komfortowe. Wieczorami temperatura może spaść do 20°C i niżej.

Wschodnia Tajlandia

Temperatury będą mniej więcej jak w Bangkoku w regionie centralnym, choć może wystąpić trochę opadów, 3 do 4 razy miesiącu, średnio raz w tygodniu. Pomimo niewielkiego deszczu, jest to jedna z najlepszych pór w roku, aby odwiedzić wschodnie wyspy jak i Koh Chang i Koh Kut.

Północna Tajlandia

Klimat w tym regionie jest piękny. Wieczory szczególnie na dalekiej północy są chłodne, temperatury w ciągu dnia mają szeroki zakres od 10°C do 20+°C. Wybierającym się na trekking polecamy wziąć ze sobą swetry, bluzy i koce czy śpiwory na noc. Tutaj w styczniu praktycznie może nie padać cały miesiąc. Najlepszy okres aby wybrać się do dżungli.

Północno-wschodnia Tajlandia

Pogoda w styczniu na północnym-wschodzie jest naprawdę przedłużeniem klimatu w centralnej Tajlandii, choć trochę chłodniejsze są wieczory. Spodziewaj się niewiele deszczu. Jest to dobry czas aby odwiedzić ten region.

Wybrzeże południowo-wschodnie

Na wyspach Zatoki Tajlandzkiej i południowo-wschodnim wybrzeżu, spodziewać się możemy średnich temperatur około 25°C w ciągu dnia. Występują opady, zwłaszcza w prowincji Surat Thani (w tym Ko Samui, Koh Phangan i Ko Tao) i Nakhon Si Thammarat, nie powinno to jednak źle wpłynąć na plażowanie. Wybrzeże na północ od Chumphon jest suchsze.

Wybrzeże południowo-zachodnie

Styczeń to jeden z najlepszych miesięcy w roku, aby odwiedzić wybrzeżu Tajlandii skupionej wokół prowincji Krabi, Pha Nga, Phuket i Trang, Satun. Najbardziej suchy okres w roku (choć będzie trochę deszczu), a temperatura średnio waha się za dnia między 25-30 °C, przyjemna bryza od strony morza umila plażowanie.

Pogoda w Tajlandii miesiąc po miesiącu:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.