Tajlandia pogoda grudzień

0
16604
Tajlandia pogoda grudzień
Tajlandia pogoda grudzień

Grudzień rozpoczyna tajską ‘zimę’ na dobre, co oznacza szczyt sezonu w Tajlandii. Pogoda jest genialna, dużo słońca na południu, niewiele deszczu a niższe temperatury są wygodne dla turystów. Średnia temperatura nie przekracza 30°C za dnia, w nocy może spaść do 20°C, natomiast na północy w górach może być dość zimno, o czym należy pamiętać jadąc w tamte strony. Na południu morze jest spokojne, jedynie po stronie Koh Samui zdarzają się deszcze. W grudniu przyjeżdża do Tajlandii najwięcej turystów, co powoduje wysokie ceny, oraz duże obłożenie w hotelach, więc jeśli chcecie mieć dobre pokoje z widokiem na morze trzeba pomyśleć o rezerwacji nawet kilka miesięcy wcześniej, w szczególności w o kresie bożonarodzeniowo-noworocznym.

Tajlandia podział regionalny
Tajlandia podział regionalny

Bangkok i centralna Tajlandia

W grudniu w centralnej Tajlandii praktycznie nie pada, no może 1 dzień. To najlepszy okres na zwiedzanie stolicy. Temperatura nie przekracza 30 °C, w nocy potrafi spaść nawet poniżej 20°C.
Efektem ubocznym dobrej pogody są tłumy turystów szwędających się po głównych atrakcjach w Bangkoku i zwiedzających pływający market Damnoensaduak oraz most na rzece Kwai w Kanchanaburi.

Wschodnia Tajlandia

Podobnie jak w Bangkoku i centralnej Tajlandii, Koh Chang i pobliskie wyspy są piękne w grudniu. Bardzo mało deszczu, z dużą ilością słońca i komfortową temperaturą. Najsuchszy miesiąc w roku, do 2-3 dni deszczowych w ciągu całego miesiąca.

Północna Tajlandia

Niewiele deszczu pada na północy w grudniu, zaledwie do 2-3 razy. Pogoda jest wyśmienita, średnia temperatura za dnia to 28°C, natomiast w nocy jak przystało na tajską ‘zimę’ spada nawet poniżej 15°C. Miejscowi często chodzą w kurtkach i czapkach, to normalny widok o tej porze. Wybierając się na trekking należy pamiętać o ciepłym ubraniu i śpiworze. Hotele mogą być przeludnione pod koniec miesiąca, szczególnie w centrum Chiang Mai.

Północno-wschodnia Tajlandia

Jak w północnej i środkowej Tajlandii, temperatura będzie umiarkowana w północno-wschodniej Tajlandii – nawet trochę chłodniejsza w godzinach wieczornych.

Wybrzeże południowo-wschodnie

Jedynym regionem, który jest deszczowo w grudniu to Zatoka Tajlandzka, ze średnimi opadami co 2 dzień, ale pomiędzy deszczem słońce potrafi porządnie też przygrzać i nie ma zbytnio na co narzekać. Monsun ustępuje pod koniec miesiąca. W grudniu jest tłoczno zwłaszcza na Koh Tao i Koh Phangan – ludzie tłumnie zjeżdżają się na słynne noworoczne full moon party.

Wybrzeże południowo-zachodnie

Wspaniała pogoda przyciągająca tłumy. W grudniu, na zachodnim wybrzeżu Tajlandii można spodziewać się dużo słońca z tylko bardzo sporadycznym deszczem. Pogoda jest zdecydowanie lepsza niż na po stronie południowo-wschodniej, choć nie tak dobra jak na Ko Chang. Niektóre wyspy, jak Koh Phi Phi przeludnione w grudniu. Temperatura waha się miedzy 28-31°C.

Pogoda w Tajlandii miesiąc po miesiącu:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.