Ogólne informacje do wycieczek

0
2082

Ubiór do świątyń

Na terenie Wielkiego Pałacu jest ścisły obowiązek odpowiedniego ubioru. Świątynia Szmaragdowego Buddy jest najświętszym miejscem Tajlandii. Mężczyźni muszą nosić spodnie przynajmniej zakrywające kolana i koszule z rękawami za łokcie. Ostatnio jednak obserwuję iż wymagane są długie spodnie, zatem zalecam ich założenie.

Wielki Pałac stosowny ubiór
Przed wejściem na teren Wielkiego Pałacu należy przygotować stosowny ubiór

Kobiety powinny być skromnie ubrane. Niedopuszczalneprzezroczyste ubrania, gołe ramiona, dekolty itp.  Jeśli nie posiadasz odpowiedniego ubrania możesz wypożyczyć specjalne stroje niedaleko wejścia, jednak często jest tam duża kolejka, może to znacznie opóźnić zwiedzanie, dlatego też polecam kupienie odpowiedniego ubioru na przeciwko głównej bramy. Koszt to około 150 THB za sztukę.

Napisy informujące o odpowiednim ubiorze w świątyniach Bangkoku.
Napisy informujące o odpowiednim ubiorze w świątyniach Bangkoku.

Ze względu na restrykcyjne przepisy zwiedzania obiektów zamkniętych, muzealnych i świątynnych w Tajlandii, polski pilot nie wchodzi na teren Wielkiego Pałacu. Nie może też on wskazywać palcem atrakcji i głośno mówić na terenach innych świątyń, w szczególności tych najczęściej zwiedzanych przez turystów.

Orientacyjne ceny transportu:

– Przejazd BTS/MRT: 20-50THB/od osoby
Taxi: 10 km 80-100THB za przejazd z włączonym taksometrem, około 150 – 300 ustalona stawka. W miejscach turystycznych jak Khao San i gdzie jest duże natężenie ruchu, kierowcy są problematyczni i nie chcą jechać z licznikiem.
Tuk Tuk: za krótką przejażdżkę 100-250THB
Miejska łódź kanałami: 10-25THB/ od osoby
– Czarter prywatnej łodzi po kanałach Thonburi: 1500THB za łódź
Autobusy: 7-35THB do osoby
Moto Taxi: 60-150THB od osoby
Łódź po rzece Chao Praya: 15-40THB

Bilety wstępu do atrakcji od osoby:

Wat Pho Leżący Budda: 40THB
Wat Traimit Złoty Budda: 100THB
Wielki Pałac: 500THB
Wat Saket Złota Góra: 20THB
– Inne świątynie: 20-100THB, lub radmowy wstęp
– Obracany taras widokowy na 84 piętrze w Baiyoke Sky: 400THB
– Masaż: 200-400THB

Gdzie nie zabieram grup

W totalne komercyjne miejsca serwowane przez biura podróżny, aby upakować program nastawione na dodatkowy zarobek np. w rożne sklepy z biżuterią, srebrem itp. tego unikam, chcę dzielić się tym prawdziwym Bangkokiem, a nie turystycznymi pułapkami często stosowanymi przez operatorów.

Dla zainteresowanych dłuższym programem nie tylko w Bangkoku, ale i objazdem po okolicznych prowincjach organizuję wyprawy nawet do 2-3 tygodni. Organizuje tez państwa ościenne, najczęściej jeżdżę do Kambodży podziwiać świątynie olbrzymiego kompleksu Angkor Wat. Program ustalany jest indywidualnie uwzględniając koszty i wymagania odnośnie zwiedzanych atrakcji.

Do zobaczenia w Bangkoku!

Ps. Czy wiesz jaka jest różnica między przewodnikiem turystycznym a pilotem wycieczek ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here